Thread Contributor: AlineaDodatek do fabuły w karcie postaci
#1
Odniesienie do fabuły klimatycznej gry
w Karcie Postaci

Jedną z podstawowych i obowiązkowych części w Karcie Postaci jest fragment, który uwzględnia fabułę naszej gry na klimacie (czacie klimatycznym). Bez niego Karta nie zostanie zaakceptowana, a błędne sformułowanie go również może doprowadzić do odrzutu lub konieczności naniesienia poprawek. W związku z tym poniżej znajdziecie kilka wskazówek i schematów, które pomogą Wam poradzić sobie z tym problemem.


Czas akcji - 2003 r.
Wszystko, co dzieje się na klimacie, nie odbywa się w współcześnie. Na tym czacie mamy rok 2003 i znajdujemy się w czymś, co można określić jako pętlę czasową, pomimo eventów związanych ze świętami i tym podobnych wydarzeń cały czas mamy rok 2003. To łączy się z pewnymi konsekwencjami w grze, przede wszystkim wpływa na rok narodzin Twojej postaci, jeśli ma ona 11 lat, to urodziła się w 1992 r., w przypadku 17-latka w 1986 r. itd.
Nie jest to jednak jedyny wpływ, jaki ma ta data na Twoją Kartę Postaci, wiąże się to także z faktem, że wszelkie książki, piosenki, zespoły, gry komputerowe, strony internetowe, nic, co powstało po 2003 roku, nie może się znaleźć ani w Twoim opisie, ani w historii postaci, a także nie powinno się potem pojawić w Twoich wpisach na klimacie.


Bitwa o Hogwart - 2.05.1998 r.
Jest to drugi najważniejszy punkt czasowy przy tworzeniu Twojej Karty Postaci. Według naszej fabuły Hogwart zaraz po niej został zamknięty na pięć lat i otwarto go dopiero w 2003 roku. To oznacza, że Twoja postać nie mogła w tym czasie do niego uczęszczać. W zamian za to zostały zorganizowane kursy w Ministerstwie Magii, na które przyjmowano zarówno mugolaków, czarodziejów półkrwi, jak i czystej krwi, natomiast drugą możliwością była nauka od magicznych krewnych, jednak ta opcja jest dostępna jedynie dla uczniów czystej krwi i półkrwi. Nie mogli się oni na pewno uczyć samodzielnie, ponieważ na niepełnoletnich czarodziejów jest nałożony Namiar. Uczniowie, którzy uczyli się od magicznych krewnych, musieli zdawać egzaminy w Ministerstwie Magii. W tym SUMy (Standardowe Umiejętności Magiczne) dla uczniów, którzy w karcie chcą mieć 16/17 lat.


Podział na roczniki
W brytyjskich szkołach, do których należy również Hogwart, podział na roczniki wygląda inaczej niż w polskich. Do jednej klasy są przyjmowani uczniowie, którzy urodzili się między 1. września jednego roku i 31. sierpnia roku kolejnego. Dlatego aby ułatwić Wam odnalezienie się w tym, poniżej macie rozpisane, jak to powinno wyglądać w przedziale czasowym, który dotyczy naszej fabuły:
1 rok - urodzeni między wrześniem 1991 r. a sierpniem 1992 r.
2 rok - między wrześniem 1990 r. i sierpniem 1991 r.
3 rok - między wrześniem 1989 r. i sierpniem 1990 r.
4 rok - między wrześniem 1988 r. i sierpniem 1989 r.
5 rok - między wrześniem 1987 r. i sierpniem 1988 r.
6 rok - między wrześniem 1986 r. i sierpniem 1987 r.
7 rok - między wrześniem 1985 r. i sierpniem 1986 r.


Schematy dla poszczególnych roczników


Poniżej macie w prosty sposób przedstawione, jak powinien wyglądać dodatek do fabuły dla poszczególnych roczników. Oczywiście są to tylko podstawowe i najważniejsze wydarzenia, które muszą się tam znaleźć, natomiast zachęcamy, żeby je ubarwić i dodać coś od siebie, żeby Wasze Karty były jak najbardziej zindywidualizowane. 

Pierwszy rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1991 r. i sierpniem 1992 r. 
Akurat w momencie, kiedy osiągają wiek 11 lat, szkoła zostaje ponownie otwarta, dlatego w dniu swoich urodzin otrzymują list o przyjęciu do Hogwartu sową (opcja dla czarodziejów półkrwi/czystej krwi) lub przekazany przez pracownika Ministerstwa Magii, który też powiadamia ich, że są czarodziejami (opcja dla mugolaków). W 2003 roku jadą oni do szkoły, żeby rozpocząć tam naukę.

Drugi rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1990 r. i sierpniem 1991 r. 
W wieku 11 lat nie mogą iść do Hogwartu, ponieważ szkoła jest w dalszym ciągu zamknięta po bitwie o Hogwart. Dlatego gdy osiągają 11 rok życia w przypadku mugolaków - przychodzi do nich pracownik Ministerstwa Magii i powiadamia ich, że są czarodziejami, a także zaprasza na kursy organizowane przez Ministerstwo Magii, a w przypadku czarodziejów półkrwi i czystej krwi - albo rozpoczynają oni naukę na kursach Ministerstwa Magii, albo są nauczani przez ich magicznych krewnych. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. Nauka w którymś z tych trybów trwa u nich przez rok, po czym na kolejny idą już do Hogwartu, który właśnie został otwarty.


Trzeci rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1989 r. i sierpniem 1990 r. 
W wieku 11 lat nie mogą iść do Hogwartu, ponieważ szkoła jest w dalszym ciągu zamknięta po bitwie o Hogwart. Dlatego gdy osiągają 11 rok życia w przypadku mugolaków - przychodzi do nich pracownik Ministerstwa Magii i powiadamia ich, że są czarodziejami, a także zaprasza na kursy organizowane przez Ministerstwo Magii, a w przypadku czarodziejów półkrwi i czystej krwi - albo rozpoczynają oni naukę na kursach Ministerstwa Magii, albo są nauczani przez ich magicznych krewnych. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. Nauka w którymś z tych trybów trwa u nich przez dwa lata, po czym na kolejny idą już do Hogwartu, który właśnie został otwarty.


Czwarty rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1988 r. i sierpniem 1989 r. 
W wieku 11 lat nie mogą iść do Hogwartu, ponieważ szkoła jest w dalszym ciągu zamknięta po bitwie o Hogwart. Dlatego gdy osiągają 11 rok życia w przypadku mugolaków - przychodzi do nich pracownik Ministerstwa Magii i powiadamia ich, że są czarodziejami, a także zaprasza na kursy organizowane przez Ministerstwo Magii, a w przypadku czarodziejów półkrwi i czystej krwi - albo rozpoczynają oni naukę na kursach Ministerstwa Magii, albo są nauczani przez ich magicznych krewnych. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. Nauka w którymś z tych trybów trwa u nich przez trzy lata, po czym na kolejny idą już do Hogwartu, który właśnie został otwarty.


Piąty rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1987 r. i sierpniem 1988 r. 
W wieku 11 lat nie mogą iść do Hogwartu, ponieważ szkoła jest w dalszym ciągu zamknięta po bitwie o Hogwart. Dlatego gdy osiągają 11 rok życia w przypadku mugolaków - przychodzi do nich pracownik Ministerstwa Magii i powiadamia ich, że są czarodziejami, a także zaprasza na kursy organizowane przez Ministerstwo Magii, a w przypadku czarodziejów półkrwi i czystej krwi - albo rozpoczynają oni naukę na kursach Ministerstwa Magii, albo są nauczani przez ich magicznych krewnych. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. Nauka w którymś z tych trybów trwa u nich przez cztery lata, po czym na kolejny idą już do Hogwartu, który właśnie został otwarty.


Szósty rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1986 r. i sierpniem 1987 r. 
W wieku 11 lat nie mogą iść do Hogwartu, ponieważ szkoła została zamknięta po bitwie o Hogwart. Dlatego gdy osiągają 11 rok życia w przypadku mugolaków - przychodzi do nich pracownik Ministerstwa Magii i powiadamia ich, że są czarodziejami, a także zaprasza na kursy organizowane przez Ministerstwo Magii, a w przypadku czarodziejów półkrwi i czystej krwi - albo rozpoczynają oni naukę na kursach Ministerstwa Magii, albo są nauczani przez ich magicznych krewnych. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. Nauka w którymś z tych trybów trwa u nich przez pięć lat, po czym na kolejny idą już do Hogwartu, który właśnie został otwarty.


Siódmy rok
Uczniowie, którzy urodzili się między wrześniem 1985 r. i sierpniem 1986 r. 
W wieku 11 lat otrzymują list o przyjęciu do Hogwartu sową (opcja dla czarodziejów półkrwi/czystej krwi). Jadą do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, aby tam rozpocząć naukę, jednak pod koniec ich pierwszego roku wybucha bitwa o Hogwart, w czasie której zostają oni ewakuowani z zamku wraz z innymi niepełnoletnimi czarodziejami. Po zakończeniu bitwy Hogwart zostaje zamknięty. Uczniowie mają do wyboru kursy w Ministerstwie Magii lub naukę od magicznych krewnych i w jednym z tych trybów uczą się przez pięć lat. W przypadku nauczania przez członków rodziny, muszą oni zdawać egzaminy w ministerstwie. 
Dla mugolaków nauka na pierwszym roku była niemożliwa (patrz: "Ważne" w informatorze). Po bitwie przez pięć lat uczęszczają oni na kursy. 
Na ostatni rok wszyscy uczniowie wracają do Hogwartu, który akurat został ponownie otwarty.
Przewiń do góry


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości