Thread Contributor: PaelNagrody za Puchar
Obecne nagrody za Puchar już nie odpowiadają rzeczywistości. Przy takiej ilości punktów (100 na lekcję) będziecie musieli prędzej czy później zwiększyć limit do 2000 pkt. Takie przedsięwzięcie angażuje już nie 7 osób, ale osoby liczone w dziesiątkach. W tej sytuacji nagroda 25% do expa jest trochę słaba. Warto zastanowić się nad dodatkowymi bonusami.

Jednak nie to stanowi clue problemu. Wydaje mi się, że nie ma żadnej motywacji dla Puszków, którzy ciągle dołują. Obecna zabawa jest zero-jedynkowa. Albo wygrywasz wszystko, albo nic. Warto zastanowić się nad odpowiednio mniejszymi bonusami dla 2 i 3 domu. To sprawi, że może niektóre domy będą się starać o 3 pozycję. Obecnie, jeśli jeden dom ma dużą przewagę, to zwykle reszta odpuszcza. Dodatkowe nagrody dla 2 i 3 domu pozwoliłby na aktywność tych domów.

Specjalnie nie podaję konkretnych pomysłów, ponieważ wierzę w crowdsourcing. Mam nadzieję, że dyskusja na ten temat stworzy ciekawe pomysły, nie tylko mechaniczne, ale również klimatyczne. 

Co o tym sądzicie, jakie macie pomysły?
Odpowiedz Przewiń do góry
uważam, że nagroda dla 2 i 3 domu to rzeczywiście dobry pomysł - wtedy rywalizacja byłaby troszkę bardziej zacięta Smile co do nagród klimatycznych, to można byłoby zaczerpnąć coś z tego, co będzie można uzyskać za bombki, np. właśnie wysłać wszystkich uczniów na jakąś wycieczkę, albo pozwolić wybrać temat lekcji ,która będzie prowadzona czy też umożliwić zorganizowanie jakiegoś wydarzenia klimatycznego Smile
[Obrazek: A5rJNwieM99CM.gif]
grzeczny chłopiec   prowadzony przez   grzeczną dziewczynkę
Co do tematyki lekcji to ciężko, bo lekcję prowadzi ten kto chce z własnej woli - trudno, aby komuś narzucać temat.

Fajny pomysł z tymi bombkami, tylko to sezonowy event, więc jakoś trzeba byłoby ogarnąć sprawiedliwie. Fajny też pomysł z eventem. Ci co wygrywają, mają prawo stworzyć własny event o własnej tematyce. Przecież może być whogwarcie bal o tematyce XII wiecznej i w takie stroje się przebiera. Albo event w jakimś lesie z atrakcjami - coś takiego mogliby wszyscy z danego domu omawiać na swoim dormitorium, a moderowaliby rangowi, aby doszło do ustalenia jednego pomysłu.

Zwycięski dom mógłby stworzyć event dla wszystkich! To byłoby ciekawe Tongue
Faktycznie nagroda za 2 i 3 miejsce być powinna! Smile
~xoxo~
#ProudOfPuff
Jak najbardziej powinna być nagroda za 2 i 3 miejsce, zgadzam się również z tym, że puchar powinien być o 2000 pkt, ponieważ ten 1000 idzie teraz nabić bardzo szybko. Za samą lekcję prawie 100 + PD to jest tych punktów mnóstwo po jednej lekcji.
[Obrazek: L7UhqVJ.gif]
Można, by też ograniczyć trochę zbieranie punktów za lekcje. Przy 60 uczniach schemat zostaje ten sam a powyżej każdy dom liczony osobo np 0-10 aktywnych graczy danego domu to 2 punkty
11-15 - 4 punkty
16-20 - 6 punktów i tak dalej.
Aktywność danego gracza nadal liczona będzie jak dotychczas, ale zamiast 0-1 punktu rozdawane będą + lub - i wtedy określenie punktów za dom.
Jeśli chodzi o klimat tutaj by też trzeba było ograniczyć punkty, ale obecnie nie mam pomysłu Smile
Takie coś przyda się jedynie na krótką metę. Lepiej zwiększyć tymczasowo Puchar, aby był od 2000 pkt. Liczba graczy zawsze może spaść i w tedy Twój pomysł trzeba będzie usunąć. Łatwiej jest moim zdaniem podnieść próg punktowy do zdobycia Pucharu Domów, a w razie czego go obniżyć, bądź jeszcze podnieść.
[Obrazek: L7UhqVJ.gif]
Puchar do 1500 bądź 2000 brzmi dobrze Smile poza tym to jeśli lekcje miałyby być kiedyś dzielone na dwie, to też tak sobie tą aktywność graczy Smile można by było ewentualnie zrobić bardziej rygorystyczne wymogi na zasadzie, że punkt za obecność jest za minimum 3 wiadomości na lekcji, a wszystko, co ma jedno zdanie jest zerowane, ale to już decyzja rang, bo będzie więcej roboty trochę z lekcjami Smile
[Obrazek: A5rJNwieM99CM.gif]
grzeczny chłopiec   prowadzony przez   grzeczną dziewczynkę
Doszły mnie słuchy, że jest pomysł, aby zrobić nie limit punktów, a czasowy np. 2-3 miesiące i kto ma po tych 2-3 miesiącach więcej punktów, ten wygrywa puchar. W sumie to najlepszy pomysł, wydaje mi się - bliżej kanonu, bo w hp tak było faktycznie. Ja też byłbym kontent, bo Quidditch dopasowałby się do tych 2-3 miesięcy. Osobiście podoba mi się opcja 2 miesięcy, bo 3 to chyba nieco za długo.

Co do lekcji Elias, to ja bym nie dokładał roboty, tylko zmniejszał Tongue Ktoś mówił, że 40 stron w Wordzie wyszło raz. Tutaj zastanawiałbym się i to teraz (póki nie jest to przytłaczające totalnie) jak zmniejszyć pracę. Przecież taka lekcja powoli staje się przykrym obowiązkiem, a ma cieszyć i bawić każdego - nawet prowadzącego.
Limit czasowy wydaje się najlepszym pomysłem - nie wymaga ustalania na nowo systemu przyznawania punktów, jest bliżej kanonu, daje jakiś konkretny deadline, do którego można dążyć i motywować swoje domy do działania, można do tego dopasowywać Quidditcha, tak jak wspomniał Pael. Dodanie jakichś nagród dla 2 i 3 miejsca też jest dobrym pomysłem - nikt nie chciałby być ostatni. ;d I wydaje mi się, że 2 miesiące to idealny okres czasu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości