Thread Contributor: PaelNowe Boisko 4v4! w IV Sezonie Pucharu Quidditcha!
Witajcie Witajcie Bardzo Serdecznie!

Przejdę od razu do konkretu:

Obecnie gramy na tym boisku: https://haxmaps.com/map/3361

Pięknie, ładnie ono wygląda, ale... No właśnie ten piękny wygląd nieco bardziej obciąża internety. Różnica jest niewielka, lecz druga wada stanowi wielką przeszkodę - boisko jest po prostu za małe dla 8 graczy, a więc gra obecnie 6 (3vs3).

Nowe boisko: https://haxmaps.com/map/6393

Nooo widać, że wizualnie szału nie ma - zgoda - jednak lagi mniejsze i pozwala na grę 4vs4 z jednym stałym obrońcą. Wielu z was miało okazję testować - kwestie prędkości latania, strzału, zatrzymywania się - to wszystko jest jak najbardziej do uregulowania. Boisko to oferuje możliwość gry 4vs4 przy niższych lagach, na czym niezwykle mi zależy (chcę pozwolić większej ilości Hogowiczom pograć w tych najważniejszych rozgrywkach). 
Poza tym usuwam zasadę, że zmiana zawodników podczas meczu powoduje podział galeonów na pół! Dzięki temu, zmiana zawodników będzie premiowana dodatkowymi galeonami.
Co równie ważne, dzięki mniejszym lagom, będziemy mogli efektywniej streamować mecze - za co osobiście i w imieniu kibiców dziękuję Michaelkowi i za szybkie ogarnięcie tego tematu.

Kto nie testował boiska, może sobie pobrać i przetestować do woli.

NIE ROBIĘ ANKIETY CELOWO, BOWIEM NIE CHCĘ, ABY GŁOSOWAŁY OSOBY, KTÓRE NIE MIAŁY ŻADNEJ STYCZNOŚCI Z BOISKIEM - PROSZĘ, ABYŚCIE WYRAŻALI SWOJĄ OPINIĘ KOMENTUJĄC. JESTEM OTWARTY SUGESTIE, BO JAK MÓWIŁEM, TO JEST FAZA UZGADNIANIA SZCZEGÓŁÓW. POZA TYM NIE CHCĘ ARBITRALNIE USTALAĆ COŚ BEZ WAS, WIERZĘ BOWIEM, ŻE CO STO GŁÓW TO NIE JEDNA I WSPÓLNIE MOŻEMY DOJŚĆ DO LEPSZYCH REZULTATÓW - ZAPRASZAM DO DYSKUSJI, W KTÓRĄ I JA SIĘ WŁĄCZĘ Tongue
-------------------------

Dla chętnych opiszę zmiany:
  1. Większe boisko i możliwość gry 4vs4 (3 Chasers i 1 Keeper)
  2. możliwość strzelania z obu stron obręczy - jak w kanonie
  3. brak bezpiecznej strefy bramkowej - jak w kanonie
  4. kafel koloru bordowego - jak w kanonie
  5. tłuczki nie kolidują z kaflem - uderzają tylko w zawodnika
  6. prędkość latania, strzelania, zatrzymywania się będzie cały czas regulowana aż do momentu otrzymania idealnej wersji
PS. podpinam osobny wątek dot. pomysłów organizacyjnych: https://hogwart-rpg.com/forum/Thread-Zmi...u-Dyskusja
Odpowiedz Przewiń do góry
Świetnie zmiany, Pael! Tak trzymać. :>
Cóż, byłam przez całe 15 minut na tym nowym boisku, na starych też zdarzało mi się grać. Wg mnie, na nowym z tymi wszystkimi zmianami które Paweł opisał, gra wygląda lepiej. Wiem, ze jako osoba która kaxballa odpala tylko raz na rok, pewnie nie powinnam się wypowiadać, dlatego własnie może napiszę swoją opinię pod względem kanonicznym - ponieważ w kanonie gracze mogli strzelać bramki z dwóch stron i zawsze był jakiś bramkarz, jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe. Zwłaszcza, że w tym momencie gra o wiele bardziej przypomina Quidditcha, którego znamy z serii. Co prawda by było idealnie, musiałoby być jeszcze dwóch pałkarzy, oraz szukający i znicz, ale wtedy raczej byłoby zbyt dużo lagów z tym związanych i zbyt dużo zmian. Chociaż kto wie, może kiedyś nasi gracze dojdą do takiej wprawy, że stanie się to możliwe?

Kochająca, wspierająca i wciąż dzisiaj nieogarnięta - Nith.
[Obrazek: original.gif]
HEHEHE
Bardzo dobry pomysł!!  Cool
Fajny pomysł żeby zrobić coś z boiskiem ale to do mnie nie przemawia Smile
Prędkość to pierwszy powód ale jak mówisz będzie jeszcze regulowana.
Do tłuczków idzie się przyzwyczaić
Jedyne co mi nie pasuję ale zaznaczam że każdy może mieć inne zdanie, a więc mi nie pasują te braki bezpiecznej strefy bramkowej, Chociaż i ona mogłaby zostać tak jak jest. Ale gdy nie ma bezpiecznej strefy a strzelić można z obu stron, to jest to trudne do obrony. Jestem za tym żeby albo zostawić bezpieczną strefę albo pozostawić możliwość strzelania tylko z jednej strony a od tej drugiej piłka by się odbijała. Ale jest to jeszcze do przedyskutowania ♥ Smile

[Obrazek: hufflepuff.jpg]

"Nigdy nie żałuj czegoś, dzięki czemu się uśmiechasz"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości