Thread Contributor: PaelZmiany w Quidditchu - Dyskusja
Cześć!

Na wstępie tylko przypomnę, że Kerra prowadzi Ligę Hogwartu i tam gra będzie się odbywała na starych zasadach! Zachęcam!

Wszystko co tutaj napiszę, to luźne pomysły jeszcze. Jest kilka zmian o których myślałem i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

a) Pierwsza rzecz, to zmiana boiska na większe - tę kwestię zostawię na osobny wątek, dlatego nie będę tutaj omawiał. Jednak jeśli widzieliście to duże boisko 4vs4, to możecie napisać, co o tym sądzicie.

b) Druga rzecz, to zniesienie limitu bramek - jest taka opcja. Gralibyśmy wtedy na czas, a wyniki mogłyby przekraczać 100 pkt. Co o tym sądzicie? Oczywiście mecze wtedy nie kończyłyby się przed czasem.

c) Trzecia rzecz, to zwiększenie czasu gry z 15 minut do 20 min. Tak, może być to bardziej problematyczne, dlatego chciałbym was o to zapytać. Jak się na to zapatrujecie?

d) Jak się zapatrujecie na pomysł, aby tłuczek przenikał przez kafel, jednak uderzał zawodnika? W kanonie zdaje się, że zadaniem pałkarzy było uderzyć w gracza tłuczkiem, niekoniecznie trafiać w ręce zawodnika, aby wytrącić piłkę. To wyeliminowałoby samobóje z powodu tłuczka.

e) Czy obręcze (bramki) powinny puszczać bramkę z obu stron? Obecnie tylko od przodu obręczy można strzelić bramkę, jednak jest możliwe do zrobienia, aby od drugiej strony obręczy też było możliwe strzelenie bramki. To wymagałoby nie lada umiejętności Obrońców, ale gra zyskałaby na dynamice - nie byłoby możliwe granie na czas i oczywiście Quidditch byłby bliżej kanonu, ponieważ w kanonie można było strzelać zarówno od przodu, jak i od tyłu obręczy.

f) Czy jesteś za tym, aby mniej więcej w połowie była przerwa "techniczna" i możliwa była zmiana? Obecnie zmiana się nie opłaca, bowiem osoba która wchodzi na boisko i osoba która schodzi, muszą się podzielić galeonami na pół - mam pomysł, aby za jedną zmianę do np. 10 minuty gracze nie musieli się dzielić galeonami - wypłaciłbym całość, tak, jakby oboje grali. To zachęciłoby do większej ilości zmian na boisku. Drużyna zamiast np. 15g + 15g + 7,5g + 7,5g (7,5g bo zmieniający się dzielą na pół nagrodą), byłoby 15g + 15g +15g + 15g. A więc zmiana byłaby premiowana! Myślę że to wystarczająca zachęta. Zyskałyby drużyny, które w pocie czoła trenują i starają się robić treningi dla więcej niż 3 osób - co też jednak wymaga pracy i organizacji. Co o tym sądzicie?

g) Zmiana boiska na większe, wiązałoby się również ze zwiększeniem prędkości latania i silniejsze strzały - da się to zrobić.

h) Obecnie za wygraną drużyna dostaje 15 pkt. do punktacji domu, oraz 30 pkt. jeśli wygra cały puchar. Ta zmiana nie zależy ode mnie, jednak jako gracze mamy możliwość lobbowania na rzecz jakiejś zmiany. Co wy sądzicie o tych punktach? Macie może pomysł na lepszy system? Może jesteście za tym aby zmniejszyć ilość punktów, albo zwiększyć? Ja osobiście podzielę się z wami opinią, że przy 100 pkt za samą lekcję (nie liczę prac domowych) te 15 pkt wypada dość marnie. A przecież dobrze wiecie, że mecz to jedynie ten aspekt, który widzicie. Są treningi, na których np. Mozazi (kapitan Gryfów) zbiera 12-16 osób i to niemal każdego dnia. Puchoni również mają takie treningi. Dlatego piszę do was w tej kwestii. 

Dzięki pomocy Michaelka udaje nam się streamować live, gdzie na żywo ogląda mecz przynajmniej 30 osób. Quidditch angażuje wielu nieaktywnych graczy - ja powiem na przykładzie Gryfonów, że kilku aktywnych Gryfonów dzięki Quidditchowi zaangażowało zupełnie nowych graczy do aktywniejszej gry. To jest również zaangażowanie rangowych - Rafik, która dba o puszków, Kamci, która od niedawna też wspiera Gryfków sercem i duchem, Athiś i Almie, które angażują leniwych krukonów. No i Allin która co prawda jest redaktorem, ale jednak udaje jej się zebrać jakoś tych ślizgonów i oczywiście Arekmalfoy którego zachęcać nawet nie trzeba. Swoją drogą na forum wysłał linki do ogólnego zjazdu Czarodziejów i meczu Quidditcha w realu :O - gorąco polecam. To są też redaktorzy jak Nitełka, to jest w końcu Kerra która robi co może, aby Liga Hogwartu po trudnych początkach wyszła na prostą. Oczywiście nie wolno zapomnieć o tych co grają na boisku - macie w wątku III Puchar Hogwartu do tego linki, ale również o tych, którzy nie grają czynnie, ale są na treningach - dzięki nim możemy trenować tak, jakbyśmy grali mecze. Każdy z meczu na mecz robi postęp i różni ludzie grają. To jest naprawdę duże przedsięwzięcie obecnie. Sądzę więc, że 15 punktów przy 100 (nie licząc prac domowych) nieco marnie wygląda. Oczywiście nie wiadomo, czy tendencja ze 100 pkt. się utrzyma, ale jeśli tak, to chcę poznać wasze zdanie w tej kwestii.
Odpowiedz Przewiń do góry
ciekawe

ja się zgadzam
Wolałbym jakieś oceny, komentarze, niż ogólne i enigmatyczne stwierdzenie - ciekawe Big Grin
ja myślę że te pomysły są super
nie wiem czy 20 minut to dobry pomysł, już teraz się zdarza, że mecz, który powinien trwać 15 minut, trwa około pół godziny, jestem za zdjęciem limitu bramek i przerwa też może być, chociaż różnie ze zmianami, bo czasami tych zawodników jest na styk na dany mecz, a na tym boisku będzie potrzeba 4 zawodników Big Grin a co do mapy, to jestem na tak z wszystkim, w końcu ją z tobą testowałam Tongue
[Obrazek: tumblr_o21pvpCkLL1urueako10_500.gif]
#ProudOfPuff
Wszystkie te pomysły są spoko. Proponuję też, by w jakiś sposób zapobiec tym pingom. Czytałem o tym dość niedawno to można by grać przez Hamachi, wtedy lagi były by podobno mniejsze. Musiał byś się tym zająć i sprawdzić jakby to wyglądało.
[Obrazek: L7UhqVJ.gif]
pół godziny to może nie, ale jeden był, co 25 minut ze względu na problemy techniczne.
Za limitem bramek czemu jesteś?
Jeżeli drużyna nie ma zmian, to raczej problem tej drużyny. To jest bonus, a nie wymóg. Po prostu mogą dzięki zmianie zyskać sobie dodatkowe galeonki - od kapitana zależy, czy ryzykuje zmianę aby ktoś też miał galeony, czy może zostaje taki skład jaki jest i walczą do końca. 4 zawodników myślę, że każda drużyna jest w stanie w niedzielę skombinować.
zagapiłam się, miało być zdjęcie limitu Tongue
[Obrazek: tumblr_o21pvpCkLL1urueako10_500.gif]
#ProudOfPuff

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości