Avada Kedavra

najgroźniejsze zaklęcie

z Zaklęć Niewybaczalnych; powoduje natychmiastową śmierć. Nie pozostawia żadnych śladów na ciele ofiary. Jedyny wyjątek, gdy ta klątwa pozostawiła ślad, to Harry Potter, który miał bliznę w kształcie błyskawicy. Użycie go, tak jak każdego innego zaklęcia niewybaczalnego, zostaje karane dożywociem w Azkabanie.
Nie ma przeciwzaklęć. Nikomu nie udało się wyczarowanie tarczy, która może ochronić życie przed dobrze wyczarowanym zaklęciem. Jednak istnieją pewne sposoby, aby zapobiec śmierci:
Horkruks – ukrywając cząstkę duszy w przedmiocie, ma się pewność, że dusza osoby trafionej zaklęciem przeżyje. Osoba ta później może zawładnąć ciałem innego czarodzieja lub mugola. Jedynym czarodziejem, który stworzył więcej niż dwa horkruksy (istnieją pogłoski, które mówią, że pewien czarodziej stworzył dwa) był Lord Voldemort. Horkruks polega na rozszczepieniu duszy i ukrycia w przedmiocie jej części. Herpon Podły jest to czarnoksiężnik, który prawdopodobnie jako pierwszy stworzył Horkruksa (bardzo możliwe, że nadal żyje). Warto pamiętać, że horkruks jest przedmiotem czarnomagicznym.
Miłość – pradawny Kontr-Urok o nieznanej inkantacji, który pozwala poświęcić własne życie na rzecz ratowania życia innej osoby, by zaklęcie zadziałało potrzeba silnej miłości i chęci poświęcenia własnego życia. Jedyną osobą która użyła tego zaklęcia była Lily Potter, nie ma żadnych zapisków o czarodzieju któremu udało się ten wyczyn powtórzyć lub dokonać go wcześniej. Urok był tak potężny że chronił Harry'ego jeszcze przez wiele lat po śmierci Lily, w chwili w której Voldemort użył krwi Harry'ego by wrócić do świata żywych sam doprowadził do tego, że jeszcze raz stał się pod wpływem uroku, jego dusza nie ważne jak by się starała, straciła zdolność do uśmiercenia Harry'ego Pottera.
Priori Incantatem – zjawisko zablokowania się dwóch czarów w połowie drogi pomiędzy czarodziejami dzierżącymi różdżki o bliźniaczych rdzeniach, które można wykorzystać do uniknięcia dowolnego czaru. (powrót)
Online: 25
Zarejestrowanych: 55926
© 2006-2017 hogwart-rpg.com
Harry Potter and all related indicia are trademarks of Warner Bros. and J.K.Rowling.
Hogwart-rpg.com site is not associated in anyway with J.K. Rowling, Warner Bros., or any other official entity.


facebook hogwart-rpg