Harry James Potter

(ur. 31 lipca 1980) – postać fikcyjna, bohater serii książek fantastycznych

Harry Potter

, syn Jamesa i Lily Potterów. Jako pomysł narodził się w głowie autorki, J.K. Rowling, w pierwszej połowie lat 90. XX wieku.
Gdy Harry miał około roku, Lord Voldemort próbował go zabić, ponieważ według przepowiedni Sybilli Trelawney, chłopiec był obdarzony większą mocą od Voldemorta i był jedynym, który byłby w stanie go pokonać. Kiedy Voldemort przybył do Doliny Godryka, zabił rodziców Harry’ego, lecz jego matka oddając za niego życie, uchroniła go przed śmiercią. Mordercze zaklęcie (Avada Kedavra) odbiło się od Harry’ego, trafiając w Voldemorta, który stracił całą swoją moc i stał się słabym nieokreślonym tworem. W ten sposób Harry, wbrew woli Czarnego Pana (tak nazywali Voldemorta jego poplecznicy), został siódmym z jego horkruksów. Jedynym śladem po Morderczym Zaklęciu była blizna w kształcie błyskawicy na czole Harry’ego.
Po śmierci rodziców Harry, decyzją Albusa Dumbledore’a, umieszczony został u swoich jedynych żyjących krewnych: Petunii i Vernona Dursleyów. Spędził u nich dziesięć lat nieuzasadnionych upokorzeń (jak się później okazało za część z nich odpowiadała zazdrość), stając się celem ataków syna Dursleyów, Dudleya. W dniu swoich jedenastych urodzin Harry dowiaduje się od Hagrida, posłańca Dumbledore’a, że jest czarodziejem, a jego rodzice nie zginęli (jak wmawiano mu przez lata) w wypadku samochodowym. Harry otrzymuje zaproszenie do Hogwartu, szkoły dla czarodziejów. Po chwili wahania zgadza się wyruszyć z Hagridem do Londynu na ulicę Pokątną, by zakupić przedmioty niezbędne do czarodziejskiej edukacji.
W drodze do Hogwartu Harry poznaje swoich pierwszych w życiu przyjaciół: Rona i Hermionę. Inni czarodzieje uważają go za bohatera, gdyż przeżył atak Voldemorta. Hogwart staje się jego prawdziwym domem. Nauka magii okazuje się rzeczą trudną, aczkolwiek w większości przypadków dość przyjemną i owocną. Jego szkolnym wrogiem staje się Draco Malfoy.
Wielokrotnie przychodziło stanąć mu oko w oko z Voldemortem, który pragnie odzyskać swoje ciało, moc i zemścić się na Harrym. (powrót)
Online: 8
Zarejestrowanych: 55926
© 2006-2017 hogwart-rpg.com
Harry Potter and all related indicia are trademarks of Warner Bros. and J.K.Rowling.
Hogwart-rpg.com site is not associated in anyway with J.K. Rowling, Warner Bros., or any other official entity.


facebook hogwart-rpg