Hipogryf

(ang. Hippogriff) — stworzenie magiczne, hybryda powstała z połączenia konia z orłem.
Hipogryf ma mniej więcej takie same rozmiary co koń. Posiada głowę, przednie kończyny i skrzydła orła oraz tylne kończyny i zad konia. Dziób hipogryfa zwykle jest barwy stalowoszarej, zaś oczy - pomarańczowej. Dzięki swoim potężnym, dobrze umięśnionym skrzydłom potrafią latać z dość dużą prędkością.
Hipogryf jest drapieżnikiem i padlinożercą, żywi się małymi ssakami i gryzoniami, rzadziej rybami lub ptakami. Jednym z jego ulubionych pokarmów są fretki.
Stworzenia te bardzo łatwo obrazić. Wystarczy jedna mała wzmianka, aby ściągnąć na siebie jego gniew. Jeśli nie okażemy wobec niego oznak wrogości, nie jest groźny. Aby go „ułaskawić” należy się przed nim ukłonić. Nie wolno wtedy mrugać ani wykonywać gwałtownych ruchów, przynajmniej dopóki stworzenie nie nabierze do nas zaufania. Jeżeli odwzajemni ukłon, można do niego podejść, pogłaskać, a nawet go dosiąść.
O skutkach złego traktowania hipogryfa na własnej skórze przekonał się Draco Malfoy, którego zaatakował rozwścieczony Hardodziob. (powrót)
Online: 9
Zarejestrowanych: 55926
© 2006-2017 hogwart-rpg.com
Harry Potter and all related indicia are trademarks of Warner Bros. and J.K.Rowling.
Hogwart-rpg.com site is not associated in anyway with J.K. Rowling, Warner Bros., or any other official entity.


facebook hogwart-rpg