Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie

(ang. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry) — brytyjska szkoła z internatem kształtująca przyszłych czarodziejów, mieszcząca się w zamku Hogwart, położona gdzieś w Szkocji. Motto szkoły brzmi: „Draco dormiens nunquam titillandus”, co z łacińskiego oznacza „Nigdy nie drażnij śpiącego smoka”. Została stworzona około IX lub X wieku przez czterech najwybitniejszych czarodziejów tamtych czasów: Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw i Salazara Slytherina. Jest jedną z najsłynniejszych czarodziejskich szkół w Europie, razem z Akademią Magii Beauxbatons oraz Instytutem Magii Durmstrang. Szkoły te od lat organizowały Turniej Trójmagiczny, którego ostatnia znana odsłona rozpoczęła się w 1994 roku, a skończyła rok później.
Hogwart położony jest w Szkocji w pobliżu wioski Hogsmeade „niedaleko” od Dufftown i Achintee.
Dzieci z magicznymi umiejętnościami są zapisywane do Szkoły Magii i Czarodziejstwa przez magiczne pióro jeszcze przed urodzeniem, a informowane są w wieku jedenastu lat – zazwyczaj listem przyniesionym przez sowę (rodziny mugoli są pod obserwacją nauczycieli, dopiero po czym zostaje wysłana sowa). Uczniowie po przybyciu do szkoły przydzielani są przez Tiarę Przydziału do jednego z czterech domów: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw. Za dobre zachowanie, zwycięstwa podczas meczów quidditcha lub za poprawne odpowiedzi podczas lekcji – nagradzani są punktami, zaś za, m.in. nieodpowiednie zachowanie, punkty są odbierane. Pod koniec roku dom z największą liczbą punktów otrzymuje Puchar Domów.
Zamek jest nienanoszalny, co oznacza, że nie ma go na mapie. Czterej stwórcy zamku zaczarowali go tak, że zwykli mugole zamiast widzieć piękny zamek, widzą stare i bezużyteczne ruiny. (powrót)
Online: 9
Zarejestrowanych: 56021
© 2006-2017 hogwart-rpg.com
Harry Potter and all related indicia are trademarks of Warner Bros. and J.K.Rowling.
Hogwart-rpg.com site is not associated in anyway with J.K. Rowling, Warner Bros., or any other official entity.


facebook hogwart-rpg